Каталог
Оберіть місто
Укр
Каталог
044 379 09 62
050 469 95 75
067 354 56 25
Оформити замовлення,
проконсультувати по товару
09:00 - 20:00 (сб. 11:00 - 17:00)
Передзвоніть мені
Статті
Сканери штрих-кодів. Типи, принцип роботи

Сканери штрих-кодів. Типи, принцип роботи

Більшість з нас має уявлення про те, що таке сканер штрих-кодів і бачила його. Багато хто думає, що використовують його тільки у торгівлі. Але це не зовсім так і якщо ви вважаєте, що пристрій вам абсолютно не потрібен, то подумайте ще раз. Ваш офіс має власний склад, великий архів? Тут знадобиться сканер штрих-коду. Апарати також часто використовують в медицині, транспортних компаніях, машинобудуванні, бібліотеках. Скрізь, де передбачена система пропуску на заходи, сканер буде гарним помічником.

Хто винайшов сканер штрих коду

Цей пристрій винайдено, запатентовано багато років тому – в 1949 році. Його винахідники - Д.Вудленд, Б. Сільвер. Звичайно ж, за весь час свого існування апарат зазнав багато змін, зараз виглядає інакше.


З назви стає зрозумілим, що пряме призначення - зчитувати штрих-код, нанесений на товар, квиток, сертифікат та ін.


Як це відбувається в реальності або що зчитує сканер штрих кодів? Лазер або світлодіод у голівці сканера направляє світловий потік на код. Світло відбивається назад, після чого розпізнається (власне для цього сканер оснащений фотоелементом). До речі, далеко не всі знають, що скануються білі смуги в коді, а не чорні. Адже саме білі добре відбивають світло. Послідовності смуг сканер перетворює в числа (десяткові). Далі дані передаються до комп"ютеру, касового апарату, POS-терміналу. Там отримана інформація аналізується.


За допомогою сканування можна отримати наступну інформацію:

  • Тип коду.
  • Назву продукту.
  • Його виробника.
  • Ціну і т.д.

Як влаштований сканер штрих-коду


В першу чергу слід зазначити, що розрізняють 3 типи пристроїв:

  • Світлодіодний сканер.
  • Лазерний.
  • Імідж-сканер (фотосканер).


Принцип роботи першого: код зчитується за допомогою його підсвічування системою світлодіодів. Повертаючись, світло потрапляє на матрицю, з якої інформація зчитується і передається на комп’ютер чи інший пристрій. Вважається, що світлодіодні сканери з"явилися першими.


Принцип роботи лазерних подібний до роботи світлодіодних. Відмінність полягає у тому, що на штрих-код спрямовується щільніший потік світла, який формується лазером. Головною перевагою слід відзначити той факт, що лазерні сканери можуть зчитувати навіть дуже складний код будь-якого розміру і на великій відстані від предмета.


Фотосканер істотно відрізняється від своїх попередників. Він фотографує, потім розпізнає зображення. Переваги: ​​працюють з усіма типами кодів (лінійними, двовимірними), на дуже великих відстанях. Навіть під кутом сканування відбудеться.


Якщо говорити про те, як влаштований сканер штрих-коду лазерний або світлодіодний, то грубо кажучи, можна виділити дві основні деталі: випромінювач світлового променю і приймач (зчитувач інформації). Фотосканер оснащений ПЗС-матрицею (як більшість «цифровиков»). Має спеціальне програмне забезпечення, яке допомагає покращити отримане зображення або реконструювати неякісний знімок.


Конструкція апаратів, технологія їх роботи набагато складніше, але в цьому огляді ми не будемо заглиблюватися в технічні деталі.


Часто клієнти задають питання про те, як запрограмувати сканер штрих коду. Пристрої продаються з налаштуваннями за замовчуванням. Якщо вам необхідно щось змінити, то уважно почитайте керівництво для користувача. Виробники завжди надають інформацію про те, як налаштувати той чи інший сканер.

Закрыть

Введіть номер телефону
і ми вам передзвонимо через 30 секунд

Ми вже дзвонимо вам на номер

Ми не встигли? Вибачте, ми обов'язково
вам передзвонимо найближчим часом

messangers
Зв'язатися  з ПротеСвязаться с Проте

Зв'язатися
з Проте

Обратный звонок
Callback Viber Telephone Skype Support Tech Support Facebook
Close