Чому інтернет повільно працює - найпоширеніші причини

Чому інтернет повільно працює - найпоширеніші причини

Не будемо сперечатися про те, що ми потрапили в повну залежність від самих різних електронних девайсів або нове модне слово «гаджети» та інтернету. У транспорті практично кожен пасажир їде, втупившись у свій смартфон або планшет - я таку картинку спостерігаю, як мінімум, двічі на день. На роботі чи вдома ситуація практично така ж і герої ті ж.

В інтернеті ми призначаємо зустрічі, купуємо товари, плануємо відпустку і ще багато всякої всячини. І як же дратує, що коли тобі потрібно щось подивитися або знайти, а інтернет як на зло «гальмує». А що, якщо така ситуація повторюється не раз? Варто задуматися, у чому ж може бути проблема.

У цьому огляді ми спробували зібрати найпоширеніші причини «зависання» інтернету і способи вирішення цієї прикрої перешкоди.

Отже, повільно працює інтернет, які можуть бути проблеми і що з цим робити?

Найбанальніші:

 • у фоновому режимі працює багато програм відразу, вони і можуть гальмувати роботу - перевірте і вимкніть непотрібні;
 • автоматичне оновлення Windows - ОС регулярно оновлюється, іноді це відбувається у не дуже зручне для користувача час - перевірте і налаштуйте графік оновлень так, щоб це не заважало працювати;
 • віруси - встановіть на комп"ютер антивірус і регулярно робіть перевірки;
 • продуктивність (швидкість роботи самого комп"ютера, ноутбука) - тут або переналаштувати, або замінити/оновити комплектуючі (якщо вже застарілі);
 • ви забули оплатити інтернет - так, таке теж трапляється;
 • антивірус дуже «допитливий», активні фаервол, брандмауер, - перевірте налаштування, можливо, є сенс трохи «спростити» перевірку;
 • дізнайтеся у провайдера, чи не йдуть якісь роботи на його стороні;
 • переповнений кеш браузера - перевірте і почистіть його;
 • закінчилося місце на диску - перевірте диск «С» - можливо його потрібно трохи почистити;
 • можливо підвищена активність торрент-клієнта - перевірте, що там з роздачею і закачуванням файлів.

Є й інші причини повільного інтернету, більш специфічні. Наприклад, не повірите, але на швидкість інтернету можуть впливати сильні опади або різка зміна атмосферного тиску - тут потрібно звертатися до провайдера - проблема з його боку. Крім того, іноді він сам обмежує швидкість - якщо ліміт мегабайтів вичерпаний або добігає кінця. Таке теж буває.

Повільно працює вай фай - причини

Причиною того, чому погано працює вай фай, може бути саме устаткування, що приймає і роздає інтернет.

Якщо з"єднання бездротове:

 • можливості вашого маршрутизатора (роутера) - його швидкість значно менша за швидкість інтернету, що приймається. Перш ніж купити роутер , обов"язково перевірте, на яку швидкість він розрахований. Адже якщо швидкість інтернету 100 Мбіт, а у роутера нижче, то «зайва» швидкість буде обрізатися і ви отримаєте «повільний» інтернет;
 • знову ж, не полінуйтеся з"ясувати у провайдера, чи могло щось з його боку вплинути на роботу інтернету - змінили, скинули налаштування обладнання і т.д.
 • Якщо з"єднання дротове:
 • механічні пошкодження дротів. Наприклад, загини або заломи патч-кордів (кабелів). Тут вам знадобиться допомога фахівця і можливо, буде потрібно купити патч-корд замість зіпсованого.

Це основні причини, через які інтернет може працювати повільно. Безумовно, їх набагато більше. Але почати шукати проблему можна із цього списку. Якщо ж усунути перешкоду не вдалося - краще звернутися до фахівців.

Легкого Вам доступу в мережу!

Вам знадобляться:

Швидкий перехід на Wi-Fi адаптер

Швидкий перехід на точка доступу

Waiting...

 Передзвоніть мені

Им'я, прізвище
Номер телефону

Напр. +38(050)1234567

Комментар

Зверніть, будь ласка, увагу
на наш графік роботи:
пн.-пт. з 9:00 до 20:00, сб. з. 10:00 до 18:00