Маркування та класифікація карт пам'яті

Маркування та класифікація карт пам'яті

Швидкий перехід на карта пам"яті

Будь-яка інформація, яка є на смартфоні, фотоапараті, планшеті та ін. – неважливо, це фотографії, відеозаписи, текстові файли або щось ще, повинна десь зберігатися. Адже обсяг пам"яті будь-якого девайса не безмежний. Для цього існують різні носії інформації. Сьогодні ми поговоримо про один із найбільш, напевно, відомих і популярних серед них - про карту пам"яті і про те, як розібратися в асортименті карт, їх маркуваннях і класифікаціях.

Карта пам"яті - що це?

Карта пам"яті - це досить компактний за розмірами носій (сховище) цифрової інформації. Сучасні карти виробляються на основі флеш-пам"яті, але є й інші технології.

Основні формати карти пам"яті:

 • SD - її максимальна ємність складає 2 ГБ;
 • SDHC карта пам"яті має ємність - 4 ГБ-32 ГБ
 • SDXC - 64Гб-2ТБ.

sd-cards01.png

Перший тип сумісний із пристроями, що працюють з форматами SD, SDHC і SDXC. Другий - SDHC і SDXC. Він не працює в пристрої, розрахованому на карту SD. Третій тип працює на пристроях, що приймають формат SDXC.

Тому обов"язково перевірте, з яким типом карти працює ваш девайс, а також саму карту, на якій буде вказано її тип, а вже потім купуйте.

Крім цього, карти пам"яті діляться на класи швидкості, так званий SD Speed ​​Class. Від нього залежить швидкість запису інформації, можливість збільшити швидкість фотографування, програвання великих файлів (наприклад, відео або аудіо) без затримок, зависань і обривів в звуці, а також здатність записувати і відтворювати HD- відео.

Класифікація карт пам"яті по швидкості запису інформації:

 • сlass 2,
 • сlass 4;
 • сlass 6;
 • сlass 10;
 • сlass 12;
 • сlass 16
 • і так до сlass 45.

Де цифра - це мінімальна швидкість запису, тобто карта пам"яті клас 10 працює на швидкості не менше 10 МБ/сек.

sd-cards02.png

Яку карту пам"яті вибрати?

Вибираючи, не думайте, що найвища швидкість буде означати, що карта найкраща. Наприклад, при покупці карти пам"яті до смартфону найважливішу роль зіграє об’єм пам"яті, а не її швидкість. Тому що саму швидкість на смартфоні Ви особливо не відчуєте.

А ось якщо пам"ять Вам потрібна для фотоапарата або камери, то тут важливі і об’єм, і швидкість. Для камер зі здатністю працювати з HD-відео рекомендується купити карту пам"яті класу 10, але точно не менше класу 6.

Крім цього, є карти пам"яті, що працюють на високошвидкісній шині UHS.

Маркування на карті у такому випадку буде наступним:

 • U1 (клас 1) - швидкість від 10 МБ/с;
 • U3 (клас 3) - швидкість від 30 МБ/с.

sd-cards03.png

Важливо! Клас швидкості більш значущий для девайсів, які працюють із HD-відео. Тому, для правильного вибору слід уважно вивчити інструкцію, щоб розуміти, яка швидкість карти потрібна для конкретного пристрою або проконсультуватися із фахівцями.

Та й в принципі, купуючи цей товар, спочатку прочитайте інструкцію до пристрою, де буде вказано, який клас карти пам"яті для нього підійде - це вже істотно зменшить коло пошуку і убезпечить від непотрібної витрати грошей і часу.

Порада від Prote. Можливо, ви вже втрачали дані через несправність карти. Тому, ми радимо при виборі звертати увагу на відомі, перевірені бренди. Не варто купувати сумнівний дешевий товар «noname». Адже, купуючи продукти від популярних торгових марок, ви отримуєте якісну роботу і тривалу гарантію.

Також, радимо іноді форматувати карту, попередньо зберігши дані, зрозуміло. Це продовжить її термін служби і зменшить ризик раптових неприємних сюрпризів.

Тепер Ви знаєте найголовніше, що може стати в нагоді при покупці карт пам"яті. Якщо все-таки питання залишилися - завжди можна звернутися до менеджерів магазину, отримати докладну консультацію і грамотну пораду.

Waiting...

 Передзвоніть мені

Им'я, прізвище
Номер телефону

Напр. +38(050)1234567

Комментар

Зверніть, будь ласка, увагу
на наш графік роботи:
пн.-пт. з 9:00 до 20:00, сб. з. 10:00 до 18:00