Канцелярські товари - цих фактів ви точно не знали

Канцелярські товари - цих фактів ви точно не знали

Швидкий перехід на канцелярські товари

Мільйони людей у своїй щоденній діяльності користуються канцелярією: ручки, олівці, папір для записів, блокноти та папки, лінійки і маркери, та ще багато-багато всякої всячини. Але мало хто замислюється про походження цих предметів або їх назв.

Канцелярські речі - цікаві факти

Ми зробили підбірку цікавих і маловідомих подробиць про те, звідки і коли з"явилися ті чи інші канцелярські прилади, такі звичні для нас.

  1. Чи знали ви, що файл для паперу називається «мультіфора» (від лат. «Multiforus» - та, що має багатьох дірок)?
  2. Графітовий олівець відомий з 16 століття. Спочатку їм користувалися пастухи - мітили овець. Пізніше із графіту стали робити тоненькі палички з гострим кінчиком. Вони бруднили руки і використовувалися художниками для малювання (для письма не годилися). Оскільки вони сильно забруднювали руки, то художник затискав цей стрижень між шматочками дерева або гілочками, обмотував все це папером або мотузкою, а потім вже користувався.
  3. Найперші кулькові ручки робилися для військово-повітряних сил Британії, адже популярні в той час пір"яні протікали, коли літак набирав висоту.
  4. Гумка для стирання. Спочатку для цих цілей використовувалася хлібна м"якоть. Коли стало відомо про властивості каучуку, в 1770 році Джозеф Прістлі (Англія) зробив першу гумку для стирання.
  5. Фломастер був відомий ще в Давньому Єгипті (!). Він був знайдений в гробниці Тутанхамона і мав досить таки складну конструкцію - ручка з міді зі свинцевою трубочкою всередині. У цій трубочці знаходилась тростинка заповнена чорнилом. Заново «створили» фломастер в 1960 роках в Японії. Саме тоді в продаж надійшли різнокольорові фломастери.
  6. Ножиці . Найдавніші виявлені на території Стародавнього Риму, їм 3-4 тисячі років. Використовувалися для стрижки овець. Більше були схожі на пінцет із тупими лезами. Ножиці в тому вигляді, в якому ми їх знаємо зараз, сконструйовані геніальним Леонардо да Вінчі.
  7. Вперше вимірювальний інструмент, схожий на лінійку, був виявлений при розкопках Помпеї. Це була добре виточена дерев"яна планка з поділками. А в знайомому нам вигляді вона з"явилася вже після французької революції при переході на нову систему міри.
  8. Добре відома нам скріпка для норвежців має особливе значення - це символ єдності нації в боротьбі проти нацистів під час Другої світової війни.
  9. Скотч - всім давно відома липка стрічка. Але не всі в курсі, що Scotch - торгова марка та власна назва (з англ.. «шотландський, шотландець»). Хоча винайдений він не там і вже ніяк не шотландцем. Перший скотч з"явився в Америці завдяки Р. Дрю в 1923 році. Спочатку він був придуманий для полегшення роботи малярів під час фарбування кузовів автомобілів (щоб межа між кольорами була акуратною і красивою). Але клейкими були тільки краї, середина - ні. У той час ходили жарти про шотландську скупість, один із клієнтів згадав це. І слово «прилипло» до стрічки назавжди. А повністю клейка стрічка з"явилася після її доопрацювання, яке тривало цілих 8 років. Після цього скотч став застосовуватися у самих різних цілях, але це ви вже й самі знаєте.

На цьому все - будьте в курсі всього найцікавішого завжди!

А ми продовжимо наші екскурси в історію походження тих чи інших речей і обов"язково розповімо про інших цікаві факти із життя самих звичайних предметів.

Вам можуть стати в нагоді:

Швидкий перехід на олівець графітний

Швидкий перехід на скріпки

Швидкий перехід на лінійки

Waiting...

 Передзвоніть мені

Им'я, прізвище
Номер телефону

Напр. +38(050)1234567

Комментар

Зверніть, будь ласка, увагу
на наш графік роботи:
пн.-пт. з 9:00 до 20:00, сб. з. 10:00 до 18:00