Продовжуючи тему мультимедійного презентаційного обладнання, хочемо трохи докладніше зупинитися на основних характеристиках моделей для офісу. Що важливо, а чим можна і знехтувати. Адже всі ми хочемо використовувати бюджет раціонально, чи не так?
Типи матриці проекторів, що найчастіше зустрічаються у продажу
Є й інші, наприклад, CRT, D-ILA, SXRD і інші. Але перші три типи все ж більш популярні.
Суперечок на тему, яка ж матриця все ж краще багато, чіткої відповіді на це питання немає. Тому обирайте виходячи з того, який матеріал ви плануєте презентувати (як він буде виглядати при трансляції кожним із типів).
Формат (співвідношення сторін) і роздільна здатність матриці
Роздільна здатність (кількість пікселів) впливає на якість картинки. Відповідно, чим вона вище, тим краще і зображення. Але (!) І вартість такого пристрою теж вище. Для найпростіших презентацій достатньо 800х600. Якщо ж потрібна висока якість, чіткість зображення, ви використовуєте відеоматеріали і т.п., а бюджет дозволяє зробити більш серйозну покупку - рекомендуємо купити проектор 1280х800, 1920х1200, 1920х1080.
Співвідношення сторін впливає на саму форму (зображення буде більш витягнутим або більш квадратним). Раніше вважалося, що ідеальним для офісної роботи є 4:3. Але оскільки більшість ноутбуків зараз випускається із співвідношенням сторін 16:9 або 16:10, а саме до них зазвичай підключається презентаційне обладнання, то при купівлі проектора орієнтуйтеся на ці характеристики.
Яскравість
Яскравість вимірюється в люменах (Lm). І ця характеристика досить важлива для мультимедійних проекторів в офісі. Вибирати цей параметр слід із урахуванням того, в якому саме приміщенні відбуватиметься захід. Якщо воно велике - рекомендуємо купити проектор з яскравістю щонайменше 3500 люменів. Для середніх підійдуть 2500-3500. Якщо приміщення темне - можна придбати проектори з яскравістю менш як 2000 люменів.
Контрастність
Грубо кажучи, це співвідношення яскравості максимально білого і яскравості максимально чорного. У світлих приміщеннях цим параметром можна знехтувати, оскільки хорошу контрастність зображення можна забезпечити яскравістю проектора. А ось в темних кімнатах або аудиторіях це дуже важливий фактор, оскільки саме він дозволяє досягти глибокого чорного кольору.
Зум
Корисна опція - допомагає зменшувати або збільшувати картинку не змінюючи місце розташування самого пристрою.
Тип лінзи (фокусна відстань)
Короткофокусні лінзи відрізняються тим, що проектори із ними потрібно встановлювати не більше, ніж в 5 метрах від екрану, а то і ближче.
Пристрої з довгофокусними лінзами можна встановлювати набагато далі.
Додаткові характеристики
Крім згаданих є ще безліч корисних можливостей, які слід враховувати:
Для презентацій можуть також знадобитись:
Швидкий перехід на проекційні екрани
Швидкий перехід на презентери