Швидкий перехід на калькулятори
Світом керують цифри. Багато речей доволі простих, але ж існує маса розрахунків, які просто так у голові не зробиш. І немає значення, що ми вже давним-давно користуємось комп’ютерами, ноутбуками чи іншими девайсами. Необхідність у звичайному калькуляторі все ще актуальна. Якщо ви вирішили купити калькулятор, то спершу необхідно розібратись які вони взагалі є. Тому ща далеко не всім необхідний «науковий» калькулятор, що робить мало зрозумілі для більшості користувачів складні розрахунки.
Класифікація калькуляторів, які зустрічаються
За складністю розрахунків їх можна поділити на основні групи:
- Прості. За їх допомогою здійснюються найпростіші арифметичні розрахунки і кілька додаткових (виведення з-під кореня, відсотки). Вони зазвичай компактні і легкі. Коштують недорого. Призначені для широкого кола користувачів, особливих навичок для роботи з ними не потрібно.
- Бухгалтерські. Підходять тим, хто має справу із великими сумами грошей (касири, бухгалтера і т.п.). Звичайно вони мають достатньо великі клавіші, підтримують велику кількість знаків, можуть округлювати число. Мають додаткові функції типу: підрахунок підсумку за операціями, додавання/віднімання ПДВ, конвертація, перевірка та корекція, багато іншого.
- Інженерні. Це доволі складні апарати. Призначені для достатньо важких розрахунків. Можуть працювати із скобками і пріоритетністю задач, із функціями, дробами, статистичними чи тригонометричними розрахунками і так далі.
- Медичні. Можуть використовуватись медичними працівниками різного рівня. Дозволяють розрахувати дозування ліків, виконувати функцію медичного довідника.
- Ті, що програмуються. Дозволяють робити складні розрахунки, а також працювати із програмами, створеними юзерами. Мають до 10 регістрів пам’яті (і навіть більше), можуть підключатися до зовнішніх пристроїв. Особливо корисні тим, хто працює з одними і тими же розрахунками. Функції можна «запам’ятовувати» у пристрої – це дуже зручно.
Звичайно, ще є і інші види, але перераховані зустрічатимуться вам найчастіше.
Типи чи конструкція
Можуть бути:
Також обираючи калькулятор звертайте увагу на кількість розрядів, які він підтримує.
Найчастіше у магазинах ви зустрінете:
- 8-ми розрядні. Ці простіші і коштують дешевше.
- 10-ти розрядні.
- 12-ти розрядні.
- 14-ти розрядні. Серед них ті, що роблять складні розрахунки. За вартістю дорожчі.
- 16-ти розрядні. Для серйозних розрахунків. Мають вищу ціну.
Додаткові характеристики, на які слід звертати увагу
Крім основних функцій, бажано звертати увагу і ось на ці тонкощі:
- Розміри кнопок. Якщо ви працюєте багато і часто, звичайно, краще обирати моделі із великими клавішами. Працювати буде легше.
- «М’якість» чи «плавність» натискання на кнопки, матеріал їх виготовлення. Захист їх від «залипання»
- Із цим все зрозуміло. Якщо працювати треба багато, бажано щоб кнопки були м’якими, щоб не треба було докладати якихось додаткових зусиль для натискання. Так пальці будуть менше втомлюватись.
- Якщо калькулятор настільний, треба, щоб на його задній панелі були резинові ніжки. Так він не буде ковзати по столу.
- Матеріал корпусу. Цей момент важливий для того, у яких умовах ви будете його використовувати. Можливо, треба шукати ударостійкий матеріал.
Ось, мабуть, і все, що треба знати про цей корисний аксесуар.
Рахуйте легко!
Можливо, вам знадобляться інші канцелярські товари для офісу:
Швидкий перехід на канцтовари