IP камера. Тонкощі, про які потрібно знати

IP камера. Тонкощі, про які потрібно знати

Швидкий перехід на ip камера

Купити ip камеру не важко - вибір широкий. Але, перш, слід трохи розумітися на деяких нюансах даного товару, щоб не прогадати. Про них навряд чи розкажуть в магазині. Наш фахівець із систем безпеки погодився поділитися багаторічним досвідом і розповів секрети, які вам можуть допомогти.

Мережева камера, місце установки

В одному великому і приміщенні, що добре оглядається підійде технологія «риб"яче око» (fish-eye). Перевага - вона бачить все, так якби ви дивилися зверху вниз. Тому не потрібно буде купувати багато пристроїв і створювати інфраструктуру для них.

Цікавими, корисними з точки зору безпеки є мережеві камери з варіофокальним або трансфокальним об"єктивами. В них змінюється фокусна відстань (тобто змінюється кут огляду або масштаб області спостереження). Фокусна відстань (як далеко і як широко може бачити пристрій) - дуже важлива характеристика. Широкий кут огляду дозволить охопити більшу територію - корпоративна стоянка. А вузький - максимально деталізувати, масштабувати точку. Наприклад, ви встановлюєте її в торговому залі над касою для того щоб бачити які операції проводить касир. Різниця між цими типами в тому, що в першому випадку налаштовувати потрібно вручну (викруткою), а в другому - дистанційно.

Зверніть увагу, що є статичні, тобто закріпили і вони дивляться в одну точку. А є PTZ (pan-tilt-zoom) - програмовані і керовані - вони переключаються між різними зонами у полі зору. Вони підтримують дистанційне керування кутом огляду і зумом.

Терміни зберігання даних

Мережевих камер багато, не хочете переносити інформацію на сторонній ресурс, зберігати її потрібно довго (тобто накопичуватимуться терабайти)? Купуйте відеореєстратор, свого роду сервер.

Можете акумулювати інформацію віддалено? Використовуйте «хмарні» технології. Часто 1 рік безкоштовного користування ними надається при покупці. У чому перевага «хмари»? Якщо із девайсом щось станеться (навмисне чи ні), то до моменту події запис встигне «піти» на зовнішнє сховище.

Зберігати дані потрібно 2-3 дні? Записуйте на micro sd, встановіть функцію перезапису і по мірі заповнення пристрій сам буде записувати нову інформацію поверх старої. Залежно від розміру карти пам"яті її може вистачити на 5-10 днів.

Проблеми з електрикою? Рекомендую підключатися до ДБЖ (джерел безперебійного живлення) або до автономних джерел (якщо мова йде про великі охоронній системі). Користуєтеся найпростішою маленькою - підключіть її до power bank. Причому знову ж, вибирайте power bank з більшою батареєю, так надійніше.

Для нічного спостереження знадобиться відеоспостереження з інфрачервоним підсвічуванням. Вночі воно пише в чорно-білому режимі, але в хорошій якості.

Існують ip камери з відео аналітикою. Вони, грубо кажучи, можуть відрізнити об"єкти (тварина або людина, наприклад). У повідомленнях з пристрою це буде вказуватися. Також ви можете запрограмувати зону, на рух у якій пристрою слід реагувати сигналом тривоги (наприклад, зона біля дорогих товарів в магазині або у сейфа в кабінеті).

Для невеликого огляду (вузький коридор, маленька кімната, частина кімнати) 1-2 мп оптики буде досить. Для великих приміщень пікселів треба більше. Висока роздільна здатність (до 8-12 мп) потрібно і там, де потрібна дуже детальна картинка. Хоча майте на увазі, що в останніх випадках файли будуть великого розміру, тобто знадобиться об"ємне сховище або сервер.

Для того щоб записувати звук вибирайте девайси із аудіо підтримкою (не всі пишуть зі звуком). Нюанс - є вже із вбудованим мікрофоном і ip камери з виходом, до якого мікрофон підключається окремо (його ще купити треба). Але згідно законодавства України зробити це ви не маєте права (купувати «шпигунське» обладнання можуть тільки спецслужби). Тому відразу орієнтуйтеся на те, що вам потрібно купити ip камеру першого типу. Згідно того ж закону, ви зобов"язані розмістити попереджувальні таблички про те, що ведеться відеоспостереження.

Якщо у вас старі аналогові кабелі, не поспішайте після купівлі нового обладнання тягнути нову трасу. До аналогових дротів підключаються відеокамери Turbo-HD, HD-CVI і ін. Виробники спеціально розробили їх, щоб не міняти всю інфраструктуру кабелів.

Сучасні технології дозволяють підключатися до мережевої камері віддалено і «дивитися» за допомогою будь-якого девайса (телефон, наприклад) з будь-якої точки земної кулі, встановивши на нього відповідну програму.

Waiting...

 Передзвоніть мені

Им'я, прізвище
Номер телефону

Напр. +38(050)1234567

Комментар

Зверніть, будь ласка, увагу
на наш графік роботи:
пн.-пт. з 9:00 до 20:00, сб. з. 10:00 до 18:00