Каталог
Оберіть місто
Укр
Каталог
044 379 09 62
050 469 95 75
067 354 56 25
Оформити замовлення,
проконсультувати по товару
09:00 - 20:00 (сб. 11:00 - 17:00)
Передзвоніть мені
Статті
Блоки живлення для ПК, короткий огляд від Проте

Блоки живлення для ПК, короткий огляд від Проте

Швидкий перехід на блоки живлення для пк

Блок живлення ПК забезпечує електроенергією постійного струму основні елементи комп"ютера: процесор, відеокарту, ОЗУ, материнську плату та інше. У цій статті ми спробуємо відповісти на найпоширеніші питання користувачів.

Наприклад, часто запитують про те, де у системному блоці знаходиться блок живлення?

Щоб дістатися до нього, необхідно зняти ліву бічну стінку системного блоку, відкрутивши гвинти, які її тримають. Звичайно ж робити без крайньої необхідності такого не варто.

Чим відрізняються блоки живлення для ПК?

У продажу зустрічаються БЖ із різними характеристиками. Тому легко розгубитися, обираючи щось для себе. На основних параметрах ми зупинимося докладніше.

Потужність

Для того щоб правильно підібрати пристрій для свого комп"ютера, потрібно визначити потужність всіх комплектуючих. Робиться підрахунок за допомогою спеціальних калькуляторів (є в Інтернеті). Підсумкову цифру радимо збільшити у 1,5-2 рази. Відразу відповідаємо на поширене питання серед клієнтів про те, чи можна купити блок живлення для ноутбука більшої потужності. Так, якщо бюджет дозволяє. Головне - щоб куплений БЖ не був меншої потужності. В іншому випадку пристрій може не витримати більшого навантаження, ніж те, на яке він розрахований. Це і є основна причина того, чому блоки живлення перегорають.

Стандарт або форм-фактор

Визначає, до якого системного блоку, відео карти, інших комплектуючих він може бути підключений. У продажу найчастіше зустрічаються стандарти ATX, EPS, ITX, SFX, TFX. Підключати кожний конкретний блок потрібно до комплектуючих із аналогічним форм-фактором.

Сертифікація 80 PLUS

Це програма сертифікації енергоефективності комп"ютерних блоків живлення. Сертифіковані прилади споживають менше енергії, мають вищий ККД, працюють тихіше, корпус нагрівається менше. Сертифікований блок має ККД не менше за 80% при навантаженні від 10% до 100%. При цьому його коефіцієнт потужності дорівнює 0,9% за умови 100% -го навантаження.

Всього розрізняють 5 типів:

  • 80 PLUS,
  • 80 PLUS Bronze,
  • 80 PLUS Gold,
  • 80 PLUS Platinum,
  • 80 PLUS Titanium,

де - Titanium має найвищий ККД.

Який оберете - вирішувати вам. Оскільки сертифікат більшого рівня, зрозуміло, впливає на ціну пристрою. Все залежить від того, яку роботу треба виконувати. Якщо це звичайний офісний комп"ютер, то цілком достатнім буде сертифікат 80 PLUS. Для «просунутих» геймерських пристроїв, для ПК дизайнерів, які працюють зі складними графічними програмами краще купувати БЖ із сертифікатом вищого рівня. Своєю енергоефективністю та ККД вони однозначно виправдають себе, працюватимуть довше, подовжать строк служби інших комплектуючих.

Діаметр вентиляторів кулерів

Вентилятор блоку живлення допомагає охолоджувати пристрій, не дає йому нагрітися до критичної точки. Інакше є ризик перегріву і поломки. Тому наша відповідь на питання, про те, чи можна відключати вентилятор блоку живлення - однозначно ні. Оскільки навіть при малому навантаженні на пристрій його окремі компоненти працюватимуть в умовах критичної для себе температури.

Обираючи блок живлення, звертайте увагу на діаметр вентиляторів у кулера.

У продажу ви зустрінете:

  • 140 мм,
  • 135 мм,
  • 120 мм,
  • 80 мм,
  • 60 мм,
  • 40 мм.

Звичайно, що чим більше діаметр, тим краще буде охолоджуватись. Але слід враховувати, що великий діаметр означає і великий розмір самого пристрою. Тому обов"язково потрібно перевіряти, чи «стане» БЖ із великим кулером у конкретний системний блок.

Виробник

Також звертайте увагу на виробника товару. Радимо обирати перевірені ТМ. Попитом користуються блоки живлення торгових марок CHIEFTEC, AEROCOOL, THERMALTAKE, COOLERMASTER, ZALMAN.

Це, безумовно, не всі характеристики, але найсуттєвіші. У кожному конкретному випадку завжди знайдуться додаткові нюанси. Тому сміливо задавайте питання продавцю. Адже чим правильніше ви оберете блок живлення, тим краще і довше буде працювати ваш ПК або окремі його комплектуючі.

Додаткові відповіді на актуальні питання

Куди дме кулер блоку живлення?

Звичайно ж, на видування. Інакше весь пил, бруд, сміття відразу накопичаться у системнику, що вплине на його роботу не найкращим чином. Тому при підключенні пристрою, обов"язково перевірте цей момент.

Чому вентилятор блоку живлення шумно працює?

Іноді користувачі скаржаться на те, що кулер блоку живлення починає гудіти. Найчастіше причини дві: або на ньому накопичилося багато пилу, або відсутнє мастило у достатній кількості. Вирішити проблему просто: гарненько прочистити пристрій, змастити його. Є й інші причини, чому гуде вентилятор в блоці живлення, серйозніші. І якщо попередні заходи не спрацювали - користувачеві пряма дорога до сервісного центру або магазину електроніки для покупки нового.

Чому пищить блок живлення?

Деякі юзери відзначають, що з часом блок живлення починає неприємно так би мовити «пищати». Причин цього може бути кілька. Найчастіші:

  • Ослаблення контактів усередині пристрою.
  • Проблема з дроселями.
  • Висихання конденсатора.

У будь-якому випадку для вирішення цієї проблеми краще звернутися до найближчого сервісного центру не гаячі часу. Оскільки пищання може означати, що пристрій ось-ось вийде з ладу. Що однозначно загрожує неприємними наслідками.

Чому гріється блок живлення ноутбука?

Багатьох клієнтів турбує, що блок живлення ноутбука нагрівся/нагрівається.

Загалом, це нормальне явище. Особливо, у перші години роботи, коли енергоресурс пристрою максимально використовується роботою запущених програм, додатків. Потрібно розуміти, що на температуру пристрою впливають і зовнішні фактори. Наприклад, літо, коли температура і так підвищена. Якщо ж гріється надмірно, тоді рекомендуємо його замінити на потужніший.

Закрыть

Введіть номер телефону
і ми вам передзвонимо через 30 секунд

Ми вже дзвонимо вам на номер

Ми не встигли? Вибачте, ми обов'язково
вам передзвонимо найближчим часом

messangers
Зв'язатися  з ПротеСвязаться с Проте

Зв'язатися
з Проте

Обратный звонок
Callback Viber Telephone Skype Support Tech Support Facebook
Close