Швидкий перехід на фільтр-подовжувач
У кожного з нас вдома повнісінько електричних приладів: холодильник, телевізор, комп"ютер і не один, мікрохвильовка, пральна машина і багато іншого. А в нашій мережі, як відомо, перепади напруги - звичайна справа. І якщо ми їх часто не помічаємо, то для всіх перерахованих вище приладів це досить болючий момент. Перебій запросто може вивести із ладу будь-який з них.
Щоб цього не сталося, використовується безліч пристроїв, починаючи від мережевих фільтрів закінчуючи джерелами безперебійного живлення. Ось про мережеві фільтри ми і поговоримо сьогодні.
Навіщо потрібний мережевий фільтр
Мережевий фільтр - пристрій, який допоможе вашим побутовим приладам впоратися зі стрибками, перебоями в напрузі, захистить їх від коротких замикань і різних перешкод у мережі.
Він підійде для будь-якого пристрою, відключення якого від мережі не загрожує втратою інформації, іншими словами - зберегти зроблену роботу на пк в разі раптового збою він не допоможе, але для всіх інших потреб цілком згодитися.
Види мережевих фільтрів за призначенням
- професійний - найдовший кабель і трифазні розетки. Підійде для професійного обладнання, такого як домашні кінотеатри. Захистить від будь-яких перепадів і перешкод.
- офісний - розеток велика кількість і кабель хорошої довжини (підійде для дому і не тільки, по співвідношенню ціна/якість найоптимальніший варіант, справляється із більшістю перешкод);
- побутовий мережевий фільтр - найпростіший, короткий кабель, кілька розеток, компактний (найдоступніший за ціною, підходить для домашньої техніки, оскільки справляється із перешкодами в домашніх мережах - там не часто напруга сягає пікових значень).
Мережеві фільтри мають кілька різновидів:
- на котушці;
- в розетку (адаптер);
- фільтр-подовжувач.
Перший тип - професійний. Має дуже довгий шнур, який із котушкою ховається у корпусі пристрою, щоб не плутатися під ногами.
Другий - немає кабелю взагалі, є тільки одна розетка. Відмінно підійде для мандрівників.
Фільтр-подовжувач - найпоширеніший - подовжувач і фільтр в одному флаконі.
На що звертати увагу при виборі мережевих фільтрів
Щоб купити відповідний пристрій, потрібно звертати увагу на такі його характеристики:
- розетки, скільки їх. Якщо будете пк приєднувати, то не менше 5 - адже крім комп"ютера туди підключатимуться і всі аксесуари (екран, акустика і т.д.).
- довжина кабелю - з цим все ясно, щоб і під ногами не плуталися, і щоб нормально все діставало;
- гарантія - чим більше, тим імовірніше, що і прослужить довше (адже виробник упевнений в тому, що пристрій надійний, раз надає тривалі гарантійні зобов"язання);
- потужність - дуже важливо, щоб вистачило для всіх пристроїв. Порахуйте потужність всіх пристроїв, які хочете підключити - і шукайте такий мережевий фільтр, який «потягне» їх усі. Вибирати краще такі пристрої, де максимальний струм зазначений не менше 10А;
- рівень поглинання енергії, максимальна енергія вхідного імпульсу, максимальна енергія, що розсіюється - чим вище ці показники, тим краще;
- матеріал корпусу - важливо, щоб матеріал був надійний і негорючий;
- тип захисту - логічно вибрати такий мережевий фільтр, де все у комплекті: захист від короткого замикання, перевантажень, перепадів і імпульсних перешкод. В іншому випадку, який в ньому сенс?
Додаткові параметри
Також, зверніть увагу на деякі додаткові дуже корисні можливості:
- наявність порту USB - «заряджайтеся» не займаючи окрему розетку;
- роз'єми для телефону;
- світловий індикатор роботи фільтра - вмикач підсвічений;
- наявність захисних «шторок» - дуже корисно для захисту дітей, та й пил не потраплятиме;
- можливість прикріпити його на стіну.
Отже, якщо ви роздумуєте над тим, чи потрібно вам купити мережевий фільтр , то наша відповідь - так. Хоча б для того, щоб мати потрібну кількість розеток із «заземленням». А додатковий захист від перебоїв з електрикою ще нікому не завадила.
Підключайте електроприлади безпечно!