Що таке проектор пояснювати не потрібно. А ось коротко розповісти які зустрічаються - точно не завадить. Знаючи основні групи, ви зможете зорієнтуватися в тому, який саме купити проектор для конкретних завдань і цілей.
Проектори для домашнього кінотеатру
Основна їхня риса - здатність працювати при вимкненому світлі. Тобто їм не потрібна особлива яскравість. Важливі такі характеристики, як передача кольору і висока контрастність. Відразу потрібно визначитися, в якій якості ви будете дивитися відео. У проекторів даного типу висока базова роздільна здатність - 1920х1080 і вище. На що це впливає? На деталізацію картинки. Чим якісніше ви хочете бачити зображення, тим вищою має бути ця характеристика.
Тут теж є нюанс. Роздільна здатність має фіксовану форму екрану, тобто картинка може бути більш або менш витягнутою. Зараз практично всі проектори для відео мають співвідношення сторін не менше 16: 9 - в такому форматі випускаються фільми, ігри і т.д. Тому ви відразу зорієнтуєтесь.
Форма екрану 1920х1080
Також, не забувайте про підтримку формату 3D.
Якщо ж говорити про тип матриці, то однозначної відповіді у нас немає. Кожна технологія має свої переваги й недоліки.
Проектори для навчальних закладів
Мультимедійний проектор для школи працює в умовах штучного світла. Ось для нього як раз і важлива висока яскравість зображення при будь-якому освітленні. Співвідношення найчастіше 4:3 - таке зображення легко «читається», зручно дивитися, простіше кажучи. А роздільна здатність має не першорядне значення. Для добре освітлених приміщень вибирайте моделі зі світловим потоком не менше ніж 3000 лм.
Для таких моделей важлива мобільність (можливість при необхідності переносити їх з місця на місце). Так що звертайте увагу і на цей фактор.
Офісні або проектори «для бізнесу»
В принципі, вони мають ті ж характеристики, що й навчальні. Єдине, на що варто звернути увагу - співвідношення сторін. До недавнього часу вважалося, що краще в даному випадку - 4:3. Наша порада - вибирати ґрунтуючись на тому, до якого пристрою проектор буде підключатися. Адже, безліч сучасних ноутбуків мають параметри 16:9 або 16:10. Так що і проектор слід купувати із подібними ж характеристиками.
Портативні проектори або «кишенькові»
Призначені для легкого перевезення або перенесення. Зазвичай мають вагу до 2 кг. Їх зручно носити у сумці або перевозити у випадках частих виїзних заходів (конференції, презентації і т.д.).
Є і ультрапортативні - важать кілька сотень грамів розміром із мобільний телефон. Виготовляються із найпростіших матеріалів і коштують дешевше за все. Такі, скоріше, підійдуть дітям.
Професійні мультимедійні проектори, інсталяційні
Ці моделі проекторів використовуються у дуже великих приміщеннях, конференц-залах, холах або для інсталяцій на відритому просторі. Відрізняються найвищою яскравістю. При цьому мають більші розміри і вагу, ніж у всіх інших типів. За вартістю - напевно, найдорожчі.
Ми розповіли про основну класифікації проекторів. Усередині кожної групи є безліч своїх параметрів, про які можна ще багато писати. Вибір конкретної моделі залежить від багатьох факторів:
та інших.
Визначившись із тим, для яких цілей вам потрібно купити мультимедійний проектор і з"ясувавши всі перераховані нюанси, вам буде легше зробити вибір. А якщо складності залишилися - менеджери магазину Prote із задоволенням допоможуть розібратися і підібрати пристрій, що максимально відповідає вашим вимогам.