Швидкий перехід на графітові олівці
«Простий» олівець - предмет, знайомий кожному із самого дитинства. Здавалося б, олівець і олівець, що в ньому особливого? А ось і ні, олівці бувають дуже різні. Ось про це ми і поговоримо сьогодні докладніше.
H2Які бувають олівці
Зустрічаються самих різноманітних типів і для різних цілей. Вони можуть бути звичайними (простими) і кольоровими, одноразові і механічні із замінним грифелем, у дерев"яному корпусі, пластиковому, паперовому, з гумкою на кінці або без неї.
Жорсткість олівців:
Твердість грифеля підбирається відповідно до паперу, на якому потрібно креслити/малювати/писати. Якщо щільність паперу досить висока, то і олівець потрібен твердий.
Твердий олівець буде робити тоненькі, світлі і «сухуваті» лінії. Їм зазвичай добре малювати об"єкти із чіткими лініями, або креслити, або писати. Використовують для передачі світлих тонів і промальовування деталей.
М"який залишає після себе «рихлий» слід. Його легко розтушовувати, тому потрібно обережно їм користуватися, адже дуже легко розвезти бруд на аркуші. Таким легко зобразити м"які, пухнасті малюнки (тварини і т.д.).
Твердість грифеля олівця, шкала
Є шкала твердості. Звична нам виглядає так:
Європейська шкала має своє маркування:
У американців шкала числова:
У першого і другого типів зустрічаються цифри перед буквеним маркуванням - вони означають ступінь м"якості або твердості, відповідно. Приклад: 3В - такий грифель в три рази м"якше, ніж В.
Найпопулярніший зараз олівець НВ або ТМ (твердо-м"який). Використовується для промальовування основи, форми майбутнього малюнка. Відмінно підійде як для малювання, так і для того, щоб писати.
Це дуже просто - зазвичай, відповідне маркування можна побачити на корпусі. Якщо його немає - значить, він твердо-м"який.
За формою корпусу найчастіше бувають:
Тепер буде простіше вибрати графітові олівці - адже найважливіше ви вже знаєте.
Можливо, ви шукаєте інше канцелярське приладдя:
Швидкий перехід на канцелярські товари