Як же працює лазерний принтер?
Лазерний принтер оснащений системою розгортки, барабаном чутливим до світла, пристроєм фокусування, лазерним діодом та самим трактом паперу. Завдяки такій конструкції друк відбувається за допомогою зміни заряду фоточутливих матеріалів.
В процесі друку першим етапом комп'ютер відправляє принтеру кодовану інформцію, яку принтер обробляє, раструє та дає команду далі. Тут, починається сам процес друку. Першим етапом є засвічення і підзарядка барабана відповідно із зображенням, для цього обертовий барабан рівномірно покривається зарядом. Далі подається тонерний порошок, який закріплюється на барабані. Після цього по барабану проходить носій, який знімає порошок з барабана. Далі пристрій розігрівається до температури плавлення тонера, завдяки чому зображення закріплюється на папері. Кінцевий пункт, ракель очищає барабан від залишків тонера після перенесення зображення на папір. Осибливістю є здатність лазерних друкуючих пристроїв створювати точку за допомогою лазерного пучка та дрібнодисперсного тонера. При кольоровому друку на лазерному принтері відбуваються ті ж самі процеси. Різниця в тому, що в цьому варіанті працює 4ри тонера, кожен з яких робить заливку своєї частини зображення. При накладенні цих фрагментів одна на іншу виходить фінальне зображення.
Друк зображень, макетів, рекламної продукції та іншого матеріалу вимагає високої якості, тому їх краще роздруковувати за допомогою лазерних принтерів, через роздільну здатності останніх.
Лазерні принтери мають великий ряд позитивних якостей. Вони майже безшумні. Швидкість друку у лазерних пристроїв може досягати 34х та більше копій формату А4 в хвилину. Результат виходить якісним, який би вид паперу ви не використали.
Ціни на монохромні пристрої даного роду досить бюджетні, однак їх експлуатація досить витратна. Ціна на кольоровий лазерний принтер і самі тонери, може бути набагато вище. Найчастіше, обслуговування лазерних пристроїв, вимагає професійного втручання. Дані витрати абсолютно відповідають якості друку. Друк лазерного принтера, в більшості випадків, можна прирівняти до поліграфічної якості друку.