Флешка - що це таке. Огляд пристрою
Всі ми - користувачі комп"ютерів, ноутбуків і т.д. стикаємося із тим, що інформацію (тексти, фото і т.д.) потрібно десь зберігати, іноді переносити. Робити це можна різними способами. Найчастіше використовуємо різні носії інформації. Серед них один із найпопулярніших пристроїв - флеш пам"ять. Якщо ви вирішили флеш накопичувач купити, то вам буде корисно дізнатися про технічні характеристики даного продукту.
Як працює флешка
Перш за все, це пристрій для зберігання і перенесення інформації. Складається вона з, власне, флеш пам"яті і USB інтерфейсу для підключення до джерела даних (ПК, ноутбук). Вона перезаписується, випускається у дуже компактних розмірах. Підтримується всіма існуючими на поточний момент операційними системами.
Перевагами є те, що інформація може зберігатися десятиліттями, перезаписувати дані можна тисячу разів і цей девайс не вимагає джерела енергії. Крім того, дуже простий в роботі, не потрібно ніяких спеціальних знань. Досить «витривалий» - не боїться падінь, вібрацій, пилу.
Термін служби подібних пристроїв - 5-10 років, хоча із часом швидкість запису знижується.
Флеш пам"ять, технічні характеристики, які важливі при виборі
Існують флешки з різними інтерфейсами. Переважно зустрічаються:
- USB 2.0. Швидкість передачі даних, як правило, - 480 Мбіт/с. Це досить старий інтерфейс. Зараз гаджети з такими параметрами вже не випускають.
- флеш пам"ять USB 3.0 - 4.8 Гбіт/c. Стандарт новіше. Пристроїв з ним у продажу багато.
- USB 3.1 (варіації) - від 5 Гбіт/с. Це стандарт останній, найновіший. Більшість гаджетів зараз виробляється саме із ним.
Вибираючи інтерфейс, перевірте, які саме роз’єми на вашому ПК або ноутбуці. Інакше ризикуєте купити продукт, який не зможете підключити.
Швидкість запису і читання, що це
Це параметри, які безпосередньо впливають на швидкість запису інформації. І, ясна річ, що чим вони вищі - тим швидше все відбувається.
Швидкість запису
Ви можете зустріти різні варіанти:
- менше 5 Мб / с.
- від 6 до 10 Мб / с.
- від 11 до 20 Мб / с.
- від 21 до 100 Мб / с.
- від 101 до 200 Мб / с.
Швидкість читання
Здебільшого зустрічаються такі характеристики:
- менше 10 Мб / с.
- від 11 до 20 Мб / с.
- від 21 до 30 Мб / с.
- від 31 до 200 Мб / с.
- від 201 до 300 Мб / с.
Якщо ви працюєте із невеликими файлами (текстові, наприклад) або записуєте інформацію нечасто, то невисокої швидкості буде цілком достатньо і за ціною вони істотно дешевше. А якщо потрібно записати об"ємний (графічний, відео і т.д.) файл, то потрібно вибирати девайс із максимальними характеристиками.
Обсяг пам"яті
Звичайно ж, одна з найважливіших характеристик. Адже це, так би мовити, «розмір сховища». Знову ж, вибирати потрібно виключно виходячи із завдань. Адже асортимент дуже широкий - від 4 Гб (для перенесення і зберігання не дуже об"ємних файлів), до 2 Тб, а то і більше. Останні чудово підійдуть для фільмів і т.д.
Серед додаткових характеристик: матеріал корпусу флеш накопичувача, розміри, дизайн, колір і т.д. Всі ці нюанси залежать від умов, в яких пристрій буде використовуватися і від смаку користувача, звичайно.
При виборі завжди звертайте увагу на торгову марку. Адже тільки перевірені часом виробники можуть гарантувати якість своєї продукції. Зараз особливо популярні: флешка Transcend , Apacer, Kingston, Verbatim, Goodram, Adata і інші.
Ось і все, що потрібно знати про технічні характеристики цього корисного девайсу.
