Чому сильно гуде комп'ютер - основні причини і як із цим боротися

Чому сильно гуде комп'ютер - основні причини і як із цим боротися

Ви, напевно, не раз звертали увагу на те, що деякі ПК гудуть, інколи цей шум надто вже сильний і відволікаючий. У деяких випадках шум у комп"ютері може бути небезпечним «симптомом».

Сьогодні ми розповімо про основні причини того, чому гуде ПК.

Шумить комп"ютер причини

  • гудуть кулери (запилилися);
  • налаштування Bios;
  • жорсткий диск виходить з ладу;
  • погано прикріплені деталі;
  • гуде оптичний привід;
  • проблема у блоці живлення;
  • запилилася відеокарта;
  • віруси;
  • тріснула материнська плата або щось ще.

Якщо ви знаєте, що гул йде від вентиляторів, то, можливо, на лопатях осіло багато пилу, та й сам корпус для пк може бути сильно забруднений. В такому випадку потрібно відключити комп"ютер від живлення, розібрати його і гарненько прочистити. Це просто - в інтернеті є безліч рекомендацій. Якщо все ж незрозуміло, як це зробити, зверніться до будь-якого сервісного центра - вам почистять пк швидко і недорого.

Кулер може сильно гудіти і через налаштування за замовчуванням. Сьогодні в материнських платах передбачена установка режимів роботи кулерів - максимальний, оптимальний і тихий. Тому, потрібно вибрати правильний режим - якщо машина не виконує складних завдань і не працює із серйозними програмами, є сенс поставити тихий режим.

Якщо справа не в вентиляторах, то щоб визначити джерело шуму, їх усі потрібно відключити. Якщо сильний шум комп"ютера йде від жорсткого диска, навіть не шум, а скоріше постукування або тріск, особливо під час запису або копіювання інформації на нього - це серйозна проблема. Рекомендуємо рятувати інформацію до того, як він остаточно зламається. І так, вам доведеться купити жорсткий диск інший.

Погано зібраний ПК - перевірку потрібно почати із материнської плати, адже на ній встановлено більшість деталей і якщо це зроблено погано, вона буде рухатися під час роботи і зачіпати корпус системника. Також, потрібно перевірити як прикручені жорсткий диск і оптичний привід. Загалом, все гарненько перегляньте і прикрутіть болтики як слід.

Гул йде від оптичного приводу. Тут потрібно розуміти, чи є в ньому диск. Якщо в приводі знаходиться диск, то шум - це нормально, якщо ж ні - тоді, на жаль, він не справний і вам світить покупка нового, оскільки такі пристрої практично не піддаються ремонту.

Блок живлення - джерело шуму в комп"ютері. Швидше за все, блок живлення уже відслужив своє. Фахівці рекомендують його міняти кожні 2-3 роки. Тому, рекомендуємо купити блок живлення для пк замість вже зношеного.

Якщо проблема у відеокарті, вірніше не зовсім в ній, а в кулері, який її охолоджує, то можна спробувати вирішити проблему самому - відключити від материнки, дістатися до вентилятора і змастити його. Але будьте обережні, це дуже крихкий механізм і його легко можна пошкодити. Тому, краще довіритися фахівцям.

Віруси також можуть бути причиною гулу пк - непотрібні шкідливі програми змушують ваш комп"ютер робити непотрібну роботу, це створює додаткове навантаження на процесор - він і нагрівається. Як наслідок, кулери працюють на великих оборотах і рівень шуму сильно збільшується. Перевірте комп"ютер на віруси і встановіть хороший антивірус.

Якщо шум в комп"ютері не шум, а скоріше неприємне деренчання або посвистування, то причиною цього можуть бути цілком фізичні ушкодження. Згадайте, чи не падав системний блок або чи не було сильного удару по ньому. Системник потрібно розібрати і спробувати пошукати фізичні вади.

В принципі, це причини, що зустрічаються найчастіше, чому гуде ПК. Якщо перевірка не виявила джерела шуму, то краще звернутися у сервісний центр, де вам нададуть кваліфіковану допомогу.

Працюйте без зайвого шуму!

Вам можуть бути цікаві:

Швидкий перехід на кулер для процесора

Швидкий перехід на кулер для корпуса

Waiting...

 Передзвоніть мені

Им'я, прізвище
Номер телефону

Напр. +38(050)1234567

Комментар

Зверніть, будь ласка, увагу
на наш графік роботи:
пн.-пт. з 9:00 до 20:00, сб. з. 10:00 до 18:00