Друк фото - що потрібно знати, щоб правильно роздрукувати якісні фотографії в домашніх умовах

Друк фото - що потрібно знати, щоб правильно роздрукувати якісні фотографії в домашніх умовах

У попередній статті ми говорили про те, який краще купити принтер для друку фотографій в домашніх умовах або, скоріше, на що потрібно звертати увагу у процесі його виборі. Сподіваємося, що вона була корисною для Вас.

Тепер хотілося б докладніше зупинитися на самому процесі друку фото вдома.

Отже, як друкувати фотографії на принтері?

Друк фотографій в домашніх умовах - не таке вже й важке заняття, якщо підійти до цього питання з розумом.

По-перше, не забувайте, що фото на екрані монітора і на папері може виглядати по-різному - воно може виявитися не настільки яскравим і деталізованим, не того розміру (адже деякі принтери друкують з рамкою, деякі - без неї). Багато користувачів навіть роблять пробний друк - щоб виправити недоліки, внести додаткові налаштування і вже потім друкують, так би мовити, чистовий варіант.

Щоб друк фото вдома Вас не розчарував, просто не забувайте звертати увагу на наступні моменти:

 • зберігайте свої знімки у форматі .tiff, хоча це і збільшить «вага» файлу. Зробити це, швидше за все, потрібно вручну, тому що в більшості фотоапаратів формат .jpeg стоїть за замовчанням. А він при стисканні файлу сильно погіршує якість зображення.
 • робіть свої фотографії із високою роздільної здатністю - для друку бажано використовувати роздільну здатність не нижче 300 dpi (це стосується друку формату 10х15, інші вимагають ще більше);
 • обов"язково вивчіть усі можливості Вашого фотопринтера . Адже сучасні друкуючі пристрої мають масу корисних функцій для корекції зображення перед друком. Тут Ви зможете вибрати функцію друку без рамки, автокорекцію яскравості і контрастності (якщо вони є) і багато іншого.
 • також, Ви можете обробити знімки на ПК перед тим, як запустити друк - це дозволить уникнути неприємних сюрпризів у фіналі;
 • якщо Ви редагуєте фото в редакторі на комп"ютері – друкуйте безпосередньо із нього;
 • якщо редагуєте файл, не забувайте зробити копію, щоб була можливість повернутися до оригіналу у разі потреби;
 • дуже важлива деталь - це фотопапір . Обов"язково зверніть увагу на те, який папір рекомендує використовувати виробник фотопринтера. Перед друком, виберіть тип паперу, тобто у налаштуваннях принтера потрібно вибрати той тип, який Ви завантажили у лоток.
 • не економте на папері, купуючи дешевий продукт незрозумілого виробника. Купувати фотопапір потрібно тільки найкращої якості - тоді Ви отримаєте фотографію, яку важко буде відрізнити від такої ж, але надрукованої у лабораторії чи студії;
 • не бійтеся експериментувати - пробуйте друкувати на різному папері. Адже візуальний ефект від глянцю і матового паперу може бути діаметрально різним.
 • чорнило - ще одна із важливих умов якісного фотодруку. Якщо Ви купуєте струменеве чорнило сумісне - завжди звертайте увагу на виробника. Ми рекомендуємо Вам використовувати струменеве чорнило ТМ «Барва» - воно повністю сумісне, має чудові властивості і забезпечує високоякісний друк за умови низької вартості.
 • дайте знімку просохнути (в ідеалі - 20-30 хвилин) не поспішайте вкласти фото в альбом або рамку;
 • пам"ятайте, що друк в основному здійснюється водорозчинним чорнилом - отже, знімки слід берегти від попадання на них води або сонячних променів. Так Ви збережете їх довше.
 • не забувайте дбати про свій принтер - очищуйте друкуючу голівку - щоб уберегти її від висихання або засмічення. Так Ви збережете високу якість друку тривалий час;
 • намагайтеся друкувати регулярно - так Ви уникнете передчасного висихання чорнила.

Як бачите, роздрукувати фото досить нескладно.

І якщо Ви вирішили зробити це, то слідуючи нашим нехитрим рекомендаціям того, як друкують фотографії у домашніх умовах, Ви зможете отримати знімки не гіршої якості за ті, які друкуються на професійному обладнанні.

Друкуйте вдома фотографії професійної якості!

Вам знадобиться:

Швидкий перехід на СБПЧ

Швидкий перехід на ПЗК

Швидкий перехід на карта пам"яті

Waiting...

 Передзвоніть мені

Им'я, прізвище
Номер телефону

Напр. +38(050)1234567

Комментар

Зверніть, будь ласка, увагу
на наш графік роботи:
пн.-пт. з 9:00 до 20:00, сб. з. 10:00 до 18:00