IPS, PLS, TN матриця - який монітор для дому вибрати

IPS, PLS, TN матриця - який монітор для дому вибрати

Швидкий перехід на монітор для комп"ютера

Вирішили оновити свій домашній монітор? Адже зараз так багато цікавих і дуже «просунутих» новинок. Та й «залізо» вдосконалюється і щоб відчути всі можливості сучасних технологій, екран пк теж потрібно іноді міняти на новішу модель.

В процесі вибору товару у користувачів завжди виникають одне питання: «який із запропонованих варіантів краще і вигідніше?».

Сьогодні ми спробуємо розібратися у дуже важливій деталі монітора - матриці. Чому це так важливо? Він неї залежить ваша зручність роботи, перегляду відео і т.д. Яскравість, контрастність, чіткість картинки - все це впливає на ваш зір, в першу чергу, і, відповідно - комфорт і ефективність роботи.

Ви, певно вже побачили, що матриці бувають різні. Відповідно, їх характеристики і можливості відрізняються. Вам буде корисним розуміти, в чому ключові відмінності. Так ви зможете зорієнтуватися, який монітор краще купити для дому ips або tn, а може бути, ще якийсь, відповідно до ваших потреб: для роботи, для перегляду фільмів або для ігор.

Який монітор вибрати: IPS, PLS, TN матриця

Отже, зайшовши в будь-який магазин, ви напевно побачите ось такі типи:

  • TN (TN-film);
  • IPS;
  • PLS;
  • VA.

Монітор TN (TN-film) - найекономічніший варіант. Ця технологія досить стара, все ще користується великою популярністю на ринку і є практично в кожному магазині.

Основними плюсами таких моніторів є низькі ціна і час відгуку (тобто динамічні сцени у фільмі або грі будуть дуже непогано відображатися на такому моніторі). А серед мінусів: не дуже гарна передача кольору (це важливо для тих, хто професійно працює із графікою або фотографіями), не достатньо широкі кути огляду (потрібно дивитися прямо в монітор, при відхиленні картинка стає блідою і погано читається), вони споживають багато енергії.

Такі монітори підходять тим, хто шукає простий і недорогий екран пк для роботи із основними офісними програмами, перегляду фото і відео.

IPS матриця - теж достатньо не нова технологія, але зараз вона вважається однією з кращих. Відразу кидається в очі її основна перевага - поліпшена в рази передача кольору. На такий монітор можна дивитися довгий час без відчуття втоми очей.

Основні плюси – реалістична передача кольору, хороші кути огляду, відмінні контрастність і яскравість.

Мінуси - висока ціна і низький час відгуку.

Купити монітор із IPS матрицею буде правильним рішенням для тих, хто професійно займається графікою, обробкою фотографій, підготовкою матеріалів для друку, дизайнерів.

PLS матриця - це нова розробка компанії Samsung, так би мовити альтернативний варіант IPS матриці. Поліпшено яскравість і передачу кольорів. Але найголовнішою перевагою монітора з PLS матрицею однозначно буде наявність технології Flicker Free - вона знижує мерехтіння і відблиски, ви зможете як завгодно довго працювати за таким монітором. Та й час відгуку у неї майже таке ж, як у TN. Тому, якщо ви любитель фільмів в стилі «екшн» або динамічних комп"ютерних ігор - цей монітор підійде ідеально.

VA матриця (MVA / PVA) - технологія, досить давно зарекомендувала себе на ринку. Її плюсами можна назвати: гарну передачу кольору, глибину кольору, за часом відгуку вони не дуже поступаються матрицями типу TN.

Серед недоліків: вартість досить висока.

В принципі, цієї інформації повинно вистачити для того, щоб, як мінімум склалося враження про те, які матриці бувають і в чому їх основні відмінності.

Щоб вибрати монітор, перш за все, визначитеся, для чого він потрібен і на який бюджет ви розраховуєте - це звузить коло ваших пошуків. У разі необхідності звертайтеся до менеджерів в магазині, вони допоможуть зробити остаточний вибір.

Вдалої покупки!

Вам можуть стати у нагоді:

Швидкий перехід на перехідник hdmi

Швидкий перехід на фільтр-подовжувач

Waiting...

 Передзвоніть мені

Им'я, прізвище
Номер телефону

Напр. +38(050)1234567

Комментар

Зверніть, будь ласка, увагу
на наш графік роботи:
пн.-пт. з 9:00 до 20:00, сб. з. 10:00 до 18:00