Чим відрізняється роутер від точки доступу?

Чим відрізняється роутер від точки доступу?

Швидкий перехід на точка доступу Wі-Fі

Швидкий перехід на маршрутизатор (роутер)

Користувачі Інтернет часто отримують доступ до нього через точку доступу Wi-Fi або роутер. Багато із них і не підозрюють, що це два абсолютно різні пристрої із різними задачами і можливостями. Ы якщо у вас виникне необхідність купити один із цих пристроїв, неминуче виникне питання – а що ж обрати? Тому ми зупинимось на цьому питанні детальніше і пояснимо користувачам, у чому різниця між маршрутизатором і точкою доступу.

Точка доступу Wi-Fi що це таке?

Точка доступу Wi-Fi – це портативний девайс, який передає Інтернет від роутера. Він нічого не робить із трафіком (наприклад, не впливає на швидкість) і звичайно має лише один порт. Точка доступу забезпечує підключення всіх необхідних пристроїв до вже існуючої мережі. У неї немає ніяких захисних функцій, окрім самого простого шифрування даних.

Роутер що це?

Роутер (маршрутизатор) – девайс, за допомогою якого багато пристроїв можна одночасно підключити до Інтернету. Звичайно роутер має кілька портів (стандартно – чотири, але буває і більше).

На відміну від точки доступу роутер вміє:

  • змінювати швидкість трафіку;
  • надавати IP-адреси усім пристроям, що до нього підключені;
  • перерозподіляти трафік між мережами;
  • забезпечувати безпеку в мережі (так званий брандмауер)

і багато іншого.

До деяких із роутерів можна підключати принтер (забезпечити до нього доступ з будь-якого комп’ютера) або зовнішній диск (флешку). А також скачувати фільми чи музику (використовувати як торент-клієнт) без комп’ютера.

Що купити роутер чи точку доступу залежить від того, які перед вами стоять задачі.

Якщо ви хочете підключити кілька пристроїв (телефон, комп’ютер, планшет і т.д.) до Інтернета – ви можете маршрутизатор купити .

У випадку, якщо вас цікавить прийом трафіку і можливість підключення до вже існуючої мережі у будь-якому місці (HotSpot в готелі, кафе чи магазині), тоді вам краще купити точку доступу.

На Проте представлено багато популярних моделей роутеров та точок доступу відомих виробників: TP-Link, Ubiquiti, Mikrotik, ASUS, LinkSys, Cisco и другие. А діапазон цін магазина приємно здивує.

Якщо у вас виникли будь-які труднощі із вибором товару – звертайтесь до наших менеджерів. Вони завжди нададуть кваліфіковану технічну консультацію і обов’язково допоможуть зробити правильний вибір.

Можливо, ви шукаєте:

Швидкий перехід на Wi-Fi адаптер

Швидкий перехід на модем

Швидкий перехід на мережевий комутатор

Waiting...

 Передзвоніть мені

Им'я, прізвище
Номер телефону

Напр. +38(050)1234567

Комментар

Зверніть, будь ласка, увагу
на наш графік роботи:
пн.-пт. з 9:00 до 20:00, сб. з. 10:00 до 18:00