Вентилятор для процесору

З 1 по 50 з 86 (2 стор.)


Waiting...

 Купити в один клік

Product thumbnail

Вентилятор для процесору

шт.
0 грн.
Количество
Им'я, прізвище
Номер телефону

Напр. +38(050)1234567

Комп'ютер, ноутбук - складні пристрої з масою деталей, які в процесі роботи можуть істотно нагріватися і нагрівати пристрій в цілому. І це зовсім не на користь пристрою. Чому? Тому що, якщо температура досягне критичного показника - це може негативно вплинути на роботу пристрою, вивести з ладу саму деталь, яка нагрілась або всю робочу машину в цілому. А ось останній варіант зовсім сумний. Щоб цього не сталося, рекомендується встановлювати кулери на самі нагрівні деталі - процесор, материнська плата та блок живлення.

Вентилятор для процесора ми розглянемо докладніше.

Вентилятор для процесора, який він буває

Перш за все, ви повинні розуміти, що обираючи кулер для процесора, потрібно підійти до цього питання дуже уважно, так як ця деталь є важливою під час охолодження.

Які бувають кулери для процесора:

 • боксові та без трубок;
 • вентилятори на теплових трубках.

Перший варіант - найпростіший, такі кулери часто йдуть в комплекті з процесором. Вони обмежені в охолодженні, але дуже просто встановлюються. Якщо максимальна швидкість обертання вентиляторів буде збільшуватися, вони будуть досить сильно шуміти. При середній продуктивності процесора такий тип цілком згодиться. А якщо максимальну швидкість обертання вентиляторів налаштувати правильно, то і шум можна знизити.

Другий тип зараз найбільш популярний.

Система охолодження для процесорів може розрізнятися за типами:

 • пасивна (без вентилятора, тільки радіатор);
 • активна (радіатор та вентилятор або радіатор, вентилятор і трубки). Для процесора найчастіше використовують саме активну систему охолодження;
 • рідинне охолодження.

Звичайно ж, активна система охолодження - найоптимальніший варіант. Хоча потрібно дивитися для кожного конкретного випадку, який з варіантів буде найкращим.

Кулер для процесора, що необхідно враховувати при виборі

Якщо ви зібралися купувати кулер для процесора, обов’язково звертайте увагу на такі характеристики:

 • діаметр вентиляторів. Якщо діаметр більший, то потік повітря відповідно буде сильнішим. При цьому працювати він буде тихіше. Правда, спочатку перевірте, чи є місце для установки пристрою великих розмірів. Адже в корпусі вже є багато деталей і просто не вистачить місця для його встановлення в системний блок.
 • підключення. Найчастіше зустрічаються: 4-pin, 3-pin і Molex. 4-pin - найкращий, він підключається до відповідного роз'єму материнської плати та дозволяє регулювати швидкість обертання вентилятора. 3-pin під'єднується до того ж роз'єму, але використовується тільки 3 pin. Регулювання обертання є, але воно досить умовне. Molex підключаються до блоку живлення, його регулювання відсутнє.
 • частота обертання і гучність. Швидкість обертання вентилятора впливає на силу потоку повітря і, відповідно, на рівень шуму. Тому потрібно шукати «золоту» середину. Допустима гучність для невеликих кулерів - 30-35 dB і 20 dB -25 dB для тих, що побільше.
 • підшипник. Це дуже важливо, тому що від нього залежить термін служби кулера для процесора, а також шум при роботі. Найпоширеніші: підшипник ковзання - коштує дешевше інших, середній термін служби і такий же рівень гучності. Системи підшипників ковзання можуть зустрічатися такі як, alloy bearing, fluid bearing і інші. Тут вже потрібно радитися з фахівцем, що краще піддійте у вашому випадку. Підшипник кочення - працює довше, але і шуміти буде більше. Дуже хороший варіант - гідродинамічний підшипник. Терміни його роботи дуже довгі, оскільки його конструкція передбачає самозмащення. Він тихий, але й ціна у нього вища середньої
 • сумісність з сокетом процесора (роз'ємом і типом корпусу). Тобто наявність кріплень для процесорів Intel і AMD, оскільки вентилятори для процесора виробляються для конкретних типів процесорів. Наприклад, кулер Noctua NH-D15 підходить для процесора Intel Core i7, а ось для Intel Core i5 підійде CoolerMaster MasterLiquid 120.
 • метал радіатора. Використовуються алюміній, мідь + алюміній та мідь. Метали мають різну теплопровідність, мідь для системи охолодження - кращий варіант. По ціні алюмінієві будуть дешевші. Вибір завжди залишається за вами.
 • виробник. Самі розумієте, що це дуже важливий момент, бажано купувати марки, перевірені тисячами користувачів: Deepcool, Vinga, CoolerMaster, ThermalTake, Deepcool і інші.

В загальному ми розглянули найголовніше. Але, звичайно ж, нюансів може виникнути безліч. Обов'язково консультуйтеся з менеджерами магазину, вони підкажуть найоптимальніший варіант. Так ви зможете вигідно купити той вентилятор для процесора, який найкраще піддійте для вашого ПК або ноутбука.

Телефонуйте на Prote прямо зараз - ми швидко оформимо доставку по Києву, та відправлення по Україні найзручнішим для вас перевізником.

Waiting...

 Передзвоніть мені

Им'я, прізвище
Номер телефону

Напр. +38(050)1234567

Комментар

Зверніть, будь ласка, увагу
на наш графік роботи:
пн.-пт. з 9:00 до 20:00, сб. з. 10:00 до 18:00